Loskuták Posvátný v Thajsku

Pták loskuták, správně Loskuták posvátný, je v Thajsku velmi rozšířen. Žije tu jak ve volné přírodě, tak je hojně chován, a to zejména pro svou schopnost věrně napodobit téměř jakýkoliv zvuk. Vypadá  trochu jako kos, akorát má takový jasně žlutý „náušnice“.

pták Loskuták Posvátný (Myna Bird)

Na své první setkání s loskutákem si pamatuji dodnes, protože mě dostal neuvěřitelným způsobem. Bylo to na severu Thajska, ve městě Chiang Rai. Seděli jsme u silnice v malé pouliční vývařovně a někde poblíž zřejmě něco stavěli, protože kolem stále jezdily náklaďáky. Vždy se ozvalo zatroubení a pak jel náklaďák.

Najednou se ale ozvalo troubení, ale náklaďák nejel. Koukám jako blázen, napínám sluch, rozhlížím se odkud to šlo, a najednou jsem ho uviděl. V malé voliéře opodál seděl na bidýlku loskuták posvátný a naprosto věrně napodoboval to troubení náklaďáku.

Bohužel jsem tenkrát ještě neměl na co nahrávat video. Při dalších návštěvách Thajska jsem ale na loskutáka narazil mnohokrát. Video výše jsem natočil ve městě Kanchanaburi, na zahradě guesthousu Blue Star, kde jsem pár dní bydlel.

Líbil se vám článek?

Napsat komentář

QR Code Business Card