Jak jsem v Bangkoku prodával žáby

Jedním z oblíbených thajských suvenýrů, se kterým vždycky sklidím velký úspěch, jsou vyřezávané dřevěné žáby. Ty, při přejetí dřívkem, věrně vydávají stejný zvuk, jako skutečné žáby, které můžete slyšet v podvečer v thajských národních parcích.

Jednou jsem jich chtěl v Bangkoku před odletem domů koupit asi 15. Prodávají je většinou ženy z horských kmenů, zejména pak z kmene Aka. Jednu Akajku jsem tedy s tímto požadavkem oslovil na Khao San Road. No, oslovil není to pravé slovo. Spíš jsem neodmítl jednu z mnoha, které mi ty žáby nabízely :-).

Ale tolik žab u sebe neměla. Tak, že je prý půjde někam sehnat a já ať jí zatím pohlídám zboží. Ale čekat jen tak, není nic pro mě. Navléknul jsem si tedy na sebe ten pultík se zbožím, i ten srandrovní akajský klobouk, a k pobavení turistů i dalších akajek, jsem se jal ty zbývající žáby prodávat. Jak to dopadlo, vidíte na přiloženém videu.

8 komentářů u “Jak jsem v Bangkoku prodával žáby”

  1. Milan: Neprodal. Ale o to tam přece nešlo. Šlo mi o to si to zkusit 😉 Pani prodavačka byla a za chvilku zpátky, takže si to zase převzala a já jsem dostal slíbené žáby.

  2. Taky se mi zdá ta jedna thajka s žábami povědomá – co jsme na KSR zašli na pivko, neobešlo se to bez hrkání a nabízení zboží, takže ji mám tak nějak „v oku“ 🙂
    Fajn stránka 😉 Jinak dělal jsi to sám? Nějaká šablona? Taky o něčem takovém uvažuji, ale nejsem tolik zdatný 🙁

  3. Šablona je upravený „Twenty Ten“ – to je ta úplně základní, co je ve WordPress předinstalovaná. Upravil jsem si více méně jen pár detailů, co mi vadily.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

QR Code Business Card