Jak jsem v Bangkoku prodával žáby

Jak jsem v Bangkoku prodával žáby

Jedním z oblíbených thajských suvenýrů, se kterým vždycky sklidím velký úspěch, jsou vyřezávané dřevěné žáby. Ty, při přejetí dřívkem, věrně vydávají stejný zvuk, jako skutečné žáby, které můžete slyšet v podvečer v thajských národních parcích.

Jednou jsem jich chtěl v Bangkoku před odletem domů koupit asi 15. Prodávají je většinou ženy z horských kmenů, zejména pak z kmene Aka. Jednu Akajku jsem tedy s tímto požadavkem oslovil na Khao San Road. No, oslovil není to pravé slovo. Spíš jsem neodmítl jednu z mnoha, které mi ty žáby nabízely :-).

Ale tolik žab u sebe neměla. Tak, že je prý půjde někam sehnat a já ať jí zatím pohlídám zboží. Ale čekat jen tak, není nic pro mě. Navléknul jsem si tedy na sebe ten pultík se zbožím, i ten srandrovní akajský klobouk, a k pobavení turistů i dalších akajek, jsem se jal ty zbývající žáby prodávat. Jak to dopadlo, vidíte na přiloženém videu.

  Kuriozity v Thajsku, Videa o Thajsku     8 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

8 komentářů: “Jak jsem v Bangkoku prodával žáby”

 1. Jiří Knesl napsal:

  Tu Thajku, která prodává taky žáby 0:17 znám. Koupil jsem si od ní dva náramky. 🙂

 2. Milan Majer napsal:

  A prodal jsi nakonec nějakou?

 3. Chang napsal:

  Milan: Neprodal. Ale o to tam přece nešlo. Šlo mi o to si to zkusit 😉 Pani prodavačka byla a za chvilku zpátky, takže si to zase převzala a já jsem dostal slíbené žáby.

 4. Chang napsal:

  Jiří Knesl: Možné to samozřejmě je. Ale nebyla jí spíš jen podobná?

 5. Bear napsal:

  Taky se mi zdá ta jedna thajka s žábami povědomá – co jsme na KSR zašli na pivko, neobešlo se to bez hrkání a nabízení zboží, takže ji mám tak nějak „v oku“ 🙂
  Fajn stránka 😉 Jinak dělal jsi to sám? Nějaká šablona? Taky o něčem takovém uvažuji, ale nejsem tolik zdatný 🙁

 6. Chang napsal:

  Šablona je upravený „Twenty Ten“ – to je ta úplně základní, co je ve WordPress předinstalovaná. Upravil jsem si více méně jen pár detailů, co mi vadily.

 7. Bear napsal:

  Diky za info, tak az se zase vratim z vyletu, pokusim se neco zmastit 🙂

 8. Kuba napsal:

  Dobrý hec 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


QR Code Business Card